Germańska Nowa Medycyna ostrzega przed konkurencją

Germańska Nowa Medycyna to pomysł pewnego niemieckiego szarlatana, który namawia chorych na raka, by  zaprzestali leczenia. Na pewnym portalu reklamującym to oszustwo w Polsce pojawiła się jakiś czas temu informacja:

Kilka miesięcy temu dotarła do Polski tzw. Totalna Biologia. Fakt ten pozostałby do dzisiaj bez komentarza, gdyby nie opublikowany w 9. numerze magazynu „Wróżka” artykuł, sugerujący, że Totalna Biologia opiera się na odkryciu doktora Hamera. Pragnę podkreślić z całą stanowczością, że tak nie jest!

Czuję się w obowiązku ostrzec czytelników przed tym oszustwem. (…)

Te „nowe kierunki” to między innymi tzw. Meta-Medizin oraz powstała przed laty na zachodzie Totalna Biologia. Dr.Sabbah, jej „twórca”, uczestniczył swego czasu kilkakrotnie w seminariach z doktorem Hamerem, a po latach przeinaczył odkryte przez niego Biologiczne Prawa …

Straszliwe błędy i herezje konkurentów Nowej Germańskiej Medycyny to między innymi nadużycia semantyczne, takie jak to:

Zamiast nazwy Ognisko Hamera = Hamerscher Herd używają nazwy Ognisko Dirka Hamera, które według nich jest również DHS-em. Co za zasadniczy błąd!

Ale żarty na bok. Wiecie dlaczego zwolennicy NGM tak zwalczają konkurencję? Tym odstępstwem wołającym o pomstę do nieba jest… porzucenie doktryny wymagającej od chorych przerwania chemioterapii:

Osobliwą rzeczą jest również fakt, że Totalna Biologia jest oficjalnie akceptowana przez przedstawicieli medycyny szkolnej… podczas gdy dr Hamer z powodu swojego odkrycia od lat jest zwalczany, ścigany i więziony. Dlaczego w takim razie wolno innym w oparciu o to odkrycie oficjalnie praktykować???

Wszystko jasne. Medycyna nie zabrania uprawiania dodatkowo guseł wokół chorych leczonych na nowotwór.  W wielu przypadkach mogą one chorego nawet podnieść na duchu i pośrednio wpłynąć na jego siły do walki z chorobą. Byle tylko nie przerywać właściwego leczenia!

„…Pacjentowi korzystającemu z jej (przyp. Marie-Ginette Rheault) konsultacji absolutnie nie wolno przerywać leczenia farmakologicznego. Chodzi o to, by podczas kolejnych spotkań on sam odkrył prawdziwą przyczynę swoich dolegliwości. Wtedy wychodzenie z choroby nabiera tempa. Często się zdarza, że pomyślne sesje TB powodują zwiększenie skuteczności chemioterapii, a więc wspomagają tradycyjne leczenie…”

To ostatnie zdanie dyskfalifikuje Totalną Biologię totalnie!

Coś podobnego nie wyjdzie NIGDY z ust doktora Hamera!!!

Takiej oceny nie znajdzie się również w jego tekstach.

Dr Hamer nigdy nie twierdził, że chemioterapia leczy, wręcz przeciwnie!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s