Bazalt wymięka

Pan Jerzy Kijewski, autor książki o przesileniu grawitacyjnym, napisał do nas:

Kochani! To, co wypisujecie o mojej książcie pt. „Księżyc i Potop", jest mocno zdezaktualizowane, ponieważ książka ta ukazała się na internecie w 2001 r. Proponuję zatem, abyście zapoznali się z fragmentami mojej najnowszej książki.

W marcu 2008 r., krakowskie Wydawnictwo Dobry eBook opublikowało (w formie elektronicznej), moją książkę pt. Księżyc i pramidy.

W pracy tej prezentuję hipotezy, które mogą okazać się kluczem do wyjaśnienia kwestii powstawania piramid egipskich, prekolumbijskich i wszystkich struktur megalitycznych rozsianych po całym świecie.

Mam nadzieję, że przedstawione hipotezy okażą się trafne – jeśli tak, to tym samym tajemnice piramid egipskich i megalitów zostałyby wyjaśnione – zaś historii starożytnej przybyłaby nowa epoka – epoka megalitów.

Pozdrawiam wszystkich tropicieli pseudonauki

Jerzy Kijewski

www.moon-and-deluge.com

 

Zobaczmy, co to za nowe hipotezy zamieszczone zostały na podanej stronie:

Tajemnica piramid i megalitów wyjaśniona

(…) Otóż wiele wskazuje na to, że skały były kiedyś miękkie w dosłownym sensie. Liczne zdjęcia ukazujące miękkość skał, nie pozostawiają wątpliwości, że skały rzeczywiście były miękkie. Ponad 4500 lat temu miękki bazalt dosłownie był wgniatany, jak ciasto, ciężarem wozów na kołach. (…)

Miękkość skał w epoce megalitów wiązała się prawdopodobnie z przejściowymi zmianami grawitacji Ziemi, spowodowanymi bliskością Księżyca, które mogły mieć miejsce ok. 3200 – 2200 lat p.n.e. Księżyc znajdował się wówczas na orbicie geostacjonarnej, która była jednocześnie okresem grawitacyjnego przesilenia Ziemia-Księżyc. Powodowało to ogromne przyciąganie tych dwóch ciał niebieskich, na skutek czego materiał skalny na powierzchni ziemi stał się dosłownie miękki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s